درباره ثبت برند بیشتر بدانید

ثبت شرکت

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود "Limited liability company" ساده‌ترین و رایج‌ترین نوع شرکت می‌باشد که بین دو یا چند نفر جهت انجام کارهای تجاری مانند فعالیتهای بازرگانی، مشاوره‌ای، ساختمانی، تولیدی و… در ابعاد کوچک تشکیل می‌شود.

  ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص “Privately joint stock company” از نظر ساختار تقریبا مانند شرکت با مسئولیت محدود می‌باشد. این نوع شرکت از جنبه‌ی اعتباری جهت اخذ تسهیلات بانکی، اخذ نمایندگیهای معتبر و یا شرکت در مناقصه و مزایده‌های سطح بالا مناسب می‌باشد.

  ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی عام

وجود شرکت سهامی عام “Public joint stock company” برای انجام پروژه‌های بزرگ عمرانی، صنعتی، کشاورزی و... ضروری است. این نوع شرکت سرمایه‌ خود را از طریق فروش سهام به عموم مردم به دست می‌آورد و سپس در گردش صحیح اقتصادی قرار می‌دهد.

  ثبت شرکت سهامی عام

ثبت شرکت تضامنی

شرکت تضامنی “General partnership company” تحت اسم مخصوصی برای امور تجاری بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل می‌شود و اگر دارایی شرکت برای تادیه تمام قروض شرکت کافی نباشد، هر یک از شرکاء مسئول پرداخت تمام قروض می‌باشند.

  ثبت شرکت تضامنی

ثبت شرکت تعاونی تولید و مصرف

شرکت تعاونی "Production and consumption cooperative company" مشارکتی است بین افراد گوناگون برای دستیابی به منافع مشترک. در حقیقت این افراد به همدیگر کمک می‌کنند و برای تهیه مایحتاج خود و یا کسب اعتبار و وام تعاونی تشکیل می‌دهند.

  ثبت شرکت تعاونی

ثبت موسسه

برای انجام کارهای خدماتی، حقوقی، مشاوره‌ای، فرهنگی، هنری و به طور کلی هرگونه فعالیت غیرتجاری موسسه ثبت می‌کنند. تفاوت موسسه با شرکت این است که موسسه فقط کار غیرتجاری انجام می‌دهد و در غیر اینصورت نرخ مالیات آن با شرکت یکی است!

  ثبت موسسه

در قانون تجارت ایران مصوب سیزدهم اردیبهشت سال ۱۳۱۱ هجری خورشیدی، شرکتهای دیگری مانند شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی و شرکت نسبی هم وجود دارند. اما این شرکتها متقاضی برای ثبت ندارند و به نوعی منسوخ شده محسوب می‌شوند!

ثبت مالکیتهای حقوقی و معنوی

ثبت برند (علامت تجاری)

علامت تجاری یا برند یک نام، علامت، طرح، نماد و یا هر ویژگی دیگری می‌باشد که محصول شما را از سایر محصولات مشابه متمایز می‌کند. به ثبت قانونی هر شکل، طرح، عبارت، علامت، نماد، اسم، لوگو، آرم و امثال آنها به اصطلاح ثبت برند، ثبت نام تجاری و یا ثبت علامت تجاری می‌گویند.

  ثبت برند

ثبت طرح صنعتی

با ثبت طرح صنعتی مالک طرح از حق انحصاری جلوگیری از نسخه‌برداری غیرمجاز و تقلید توسط اشخاص دیگر برخوردار می‌شود. این حق امتیاز سایرین را از ساخت، عرضه، واردات، صادرات یا فروش هر محصولی که طرح در آن به کار رفته یا در آن گنجانده شده منع می‌کند.

  ثبت طرح صنعتی

ثبت اختراع

سند ثبت اختراع یا حق امتیاز “Patent” یک حق اختصاصی می‌باشد که برای مدت زمان محدودی (معمولا ۲۰ سال) به مخترع یک اختراع داده می‌شود. در واقع با ثبت اختراع، مخترع می‌تواند سایر افراد را مکلف کند به حقوق حاصله از آفرینش فکری او احترام بگذارند.

  ثبت اختراع

خرید و فروش علامت تجاری (برند آماده)

ثبت علامت تجاری شامل مراحل، ضوابط و شرایطی خاصی است که به دلایل مختلف برخی از افراد و مجموعه‌ها ترجیح می‌دهند به جای ثبت برند نسبت به خرید برند یا علامت تجاری آماده اقدام کنند

  خرید و فروش علامت تجاری (برند آماده)

سایر خدمات ثبتی و امور مربوط به ثبت شرکتها

ثبت تغییرات شرکت‌ها

تمام شرکتها و موسسه‌ها بعد از ثبت نیازمند تغییرات و یا تصمیماتی مانند تغییر محل شرکت، تغییر موضوع فعالیت شرکت، افزایش یا کاهش سرمایه ثبتی، تغییر نام شرکت، ورود یا خروج شرکاء و… هستند که طبق قانون تجارت باید آنها را ثبت کنند.

  ثبت تغییرات شرکتها

تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی

تمام شرکتها و موسسه‌ها بعد از ثبت شرکت می‌بایست در اداره‌ی دارایی تشکیل پرونده‌ی مالیاتی بدهند و به این ترتیب خود را به اداره‌ی دارایی معرفی نمایند. با این کار شرکتها و موسسه‌ها حوزه‌ی مالیاتی، شماره‌ی پرونده‌ی مالیاتی (کد اقتصادی)، ممیز و سر ممیز خود را مشخص می‌کنند.

  تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی

پلمب دفاتر مالیاتی

هر موسسه، شرکت و یا سازمانی که مشمول قوانین مالیاتی باشد، باید هر سال از سازمان امور مالیاتی دفاتر مالیاتی خود را جهت تحریر تمام فعالیتهای مالی به صورت پلمپ شده دریافت نماید. این دفاتر به "دفاتر قانونی" معروف هستند.

  پلمپ دفاتر مالیاتی

تنظیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد

اظهارنامه مالیاتی، خلاصه‌ای از فعالیتهای یک سال مالی شرکت یا شخص است که شامل درآمد، هزینه، سود خالص و… می‌باشد و باید جهت محاسبه مالیات در موعد مقرر به اداره‌ی دارائی “حوزه مالیاتی مربوطه” تسلیم گردد.

  تنظیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد

اخذ کارت بازرگانی

کارت بازرگانی سندی است که به موجب آن می‌توان اقدام به صادرات و واردات کالا نمود و توسط شعب اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران به نام متقاضیان صادر می‌شود. به طور کلی کارت بازرگانی مجوزی است که دارنده‌ی آن می‌تواند اقدام به تجارت در عرصه‌ی واردات و صادرات کالا کند.

  کارت بازرگانی

دریافت انواع گواهینامه‌های ایزو

در چند سال اخیر اهمیت رعایت استانداردهای ایزو در تولید و عرضه خدمات و محصولات بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این گواهینامه‌ها بر اساس استانداردهای بین‌المللی، ایمنی و بهداشت محصولات یا خدمات عرضه شده به بازار را تضمین می‌کنند.

  گواهینامه ایزو

چرا باید شرکت ثبت کنیم؟

ثبت شرکت نخستین گام برای شروع یک کسب و کار حرفه‌ای می‌باشد که شرایط ویژه‌ای برای رشد و کسب اعتماد و اعتبار بیشتر فراهم می‌کند.
وقتی چند نفر با اهداف مشترک توانایی و سرمایه‌های خود را به اشتراک می‌گذارند و جهت رسیدن به هدف مورد نظر و کسب سود و منفعت بیشتر تلاش می‌کنند به نوعی شراکتی بین خود راه‌اندازی کرده‌اند. براساس قانون تمام جزئیات شراکتی که بین آنها شکل گرفته باید طبق قراردادی تعرف شود. ثبت شرکت یا موسسه نوعی قرارداد است که با توجه به شرایط و ضوابطی که در قانون تعریف شده است بین شرکا منعقد می‌شود.
هنگام ثبت شرکت تمام جزئیات از جمله: اسم شرکت، نوع شرکت، اساسنامه شرکت، تعداد شرکا، یا سهامداران شرکت، مقدار سرمایه شرکت، موضوع فعالیت شرکت، محل شرکت و... در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری مورد بررسی قرار می‌گیرد و پس از تائید جهت اطلاع عموم در روزنامه رسمی کشور آگهی می‌شود.

چرا باید برند ثبت کنیم؟

با ثبت اسم یا نشان تجاری برای محصول و خدمات خود، دارای حقوقی می‌شوید که طبق آن می‌توانید از شخص یا اشخاصی که جهت آن محصول یا خدمات از مشابه یا عین اسم یا علامت ثبت شده‌‌ی شمااستفاده می‌کنند هم به صورت حقوقی و هم به صورت کیفری طرح دعوی کنیم. به زبان ساده‌تر ثبت برند (ثبت اسم یا علامت تجاری) از نام و شهرت محصولات و یا خدمات شما در برابر سوء‌استفاده دیگران محافظت می‌کند.

چرا موسسه ثبت ایلیا برای ثبت شرکت و ثبت برند شما مناسب است؟

موسسه حقوقی . بین‌المللی ایلیا (ثبت شرکت ایلیا) به عنوان یکی از با سابقه‌ترین موسسه‌های ثبت شرکت در ایران با بیش از یک دهه تجربه، توانسته است ثبت و ارائه‌ی خدمات مالی، حقوقی و اداری به بیش از ۱۰۰۰۰ شرکت را در کارنامه‌ی خود داشته باشد. ثبت برند (نشان تجاری یا علامت تجاری)، ثبت اختراع، ثبت طرح صنعتی، اخذ کارت بازرگانی، اخذ کد اقتصادی و گواهی مالیات بر ارزش افزوده، ثبت تغییرات شرکتها، پلمپ دفاتر مالیاتی و تنظیم اظهارنامه مالیاتی، دریافت گواهینامه ایزو و... از جمله خدماتی می‌باشد که موسسه ثبت شرکت ایلیا توسط کارشناسان با تجربه خود در کمترین زمان ممکن و با هزینه مناسب ارائه می‌دهد.